Regulační technika   logo.gif (768 bytes)
pro teplovodní systémy ústředního topení

Hlavní výhody zapojení s regulátorem ADEX
• Přesná regulace teploty v objektu -> úspora paliva díky zamezení přetápění
• Možnost nastavit MIN a MAX teploty v radiátorech nebo podlahovém topení
(ochrana proti opaření, zajištění temperování objektu i při vypnutém pokojovém termostatu (dovolená)
• Ochrana kotle proti přetopení
• Ochrana kotle před nízkoteplotní korozí pomocí hlídání vratné vody
• Celá kotelna je řízena automaticky, uživatel ovládá pouze pokojový termostat
• Možnost připojit záložní kotel (plyn / elektřina) který bude spínán automaticky bez nutnosti přepínání páček v kotelně.
• Ochrana čerpadel a ventilu před zatuhnutím pravidelným procvičováním i v letním režimu

 

Aktuality

1.3.2019 Vstupuje v platnost nový ceník KTR.

 

Děkujeme všem zákazníkům a partnerům za dosavadní spolupráci
a těšíme se na její pokračování v roce 2019!

Ve dnech 21.12.2018 až 2.1.2019 máme firemní dovolenou. Poslední expedice zboží v roce 2018 bude ve čtvrtek 20.12. a v roce 2019 budeme expedovat od pondělí 7.1. Omlouváme se za výpadek dodávek v období naší dovolené.

 

1.6.2018 Zahájení prodeje modulu ADEX ETH pro monitorování regulátoru ADEX Comfort R přes internet

ADEX ETH slouží k připojení regulátoru ADEX Comfort R ethernetovým kabelem k internetu a monitorování činnosti regulátoru v internetovém prohlížeči. Připojit se lze přes ethernetový switch nebo přímo na ethernetový výstup routeru. Na samotném modulu nemusíte nic nastavovat. Celé stránky běží na serveru KTR a nevyžadují pro připojení regulátoru k internetu pevnou IP adresu modulu.

Kromě regulátoru ADEX Comfort R umožňuje ADEX ETH dále sledovat stav čtyř binárních vstupů a tří teplot, měřených teplotními čidly DS. Také je možno dálkově spínat jeden optronový NPN výstup. Kromě monitorování činnosti regulátoru ADEX Comfort R můžete sledovat další veličiny, připojené na vstupy modulu. Na vstupy IN1 až IN4 lze připojit bezpotenciálové spínací kontakty libovolných přístrojů. Na internetových stránkách si můžete tyto vstupy pojmenovat. Můžete tak sledovat různé havarijní a provozní stavy.

Ukázka internetové stránky:

Ceníková cena modulu včetně jednoho čidla teploty DS je 2.664 Kč + DPH.
Návod ke stažení najdete ZDE.

20.2.2018 Nový regulátor ADEX Comfort RK nahradí ADEX MIDI RK

ADEX Comfort RK je určen jako alternativní regulátor kotelny pro regulační soupravu ADEX Midi RC, kde nahrazuje regulátor kotelny ADEX Midi RK. Díky většímu počtu čidel a řízených výstupů lze s regulátorem ADEX Comfort RK řídit složitější topné soustavy, zejména pak různá zapojení kotlů s akumulačními nádržemi. Návod ke stažení ZDE.

9.2.2018 - Nový ceník, platný od 20.2.2018

Od 20.2.2018 vstoupí v platnost nový ceník KTR. Ke stažení ve formátu PDF je ZDE.

31.10.2017 - Oznámení Komexthermu o ukončení výroby servopohonů:

Vážení obchodní partneři.
Z důvodu výpadku našeho dodavatele při výrobě servopohonů jsme nuceni výrobu servopohonů ukončit. Servopohony MK-CS již nejsou a ostatní typy pouze na dotaz. Věříme, že se nám podaří zajistit nového dodavatele a výrobu servopohonů bude možné obnovit. Omlouváme se za nepříjemnosti a jsme s pozdravem.

Hana Schmidtová a Josef Martina, jednatelé KOMEXTHERM Praha spol. s r.o.

6.1.2017 - Beta verze aplikace pro chytré telefony
Připravili jsme aplikaci, která pracuje podobně, jako program ADEX Controller pro PC. Komunikuje s regulátorem ADEX Comfort R, vybaveným Modulem BT, přes rozhraní Bluetooth. Chytrý telefon musí pracovat s Androidem 4.1 a vyšším a musí být vybaven Bluetooth. Modul BT se spáruje s telefonem stejně, jako s PC. Aplikaci stačí stáhnout do složky s aplikacemi a ve správě souborů spustit instalaci. Regulátor Comfort R komunikuje s mobilem pomocí telegramů 1x za 15 sekund. Telefon zobrazuje všechny měřené teploty, nastavení, vstupy a výstupy regulátoru a umožňuje upravovat jak uživatelské, tak servisní nastavení. Také lze zobrazit obrázek topenářského a elektrického zapojení. Případné zkušenosti s aplikací nám napište na náš email.

Aplikace ADEX mobile ver.011 (81MB) je ke stažení ZDE .
Verze 011 má upraveno navázání komunikace Bluetooth i pro novější asijské telefony.

1.10.2016 ADEX Comfort R ve verzi 10 byl rozšířen o Systém 10 pro rozvětvený systém se záložním kotlem a Systém 11 pro rozvětvený sytém se záložním kotlem a akumulací. Návod na provedení na stěnu najdete zde a pro provedení DIN zde.

29.8.2016 Do ceníku přidán regulátor větve ADEX MIDI RO BK

ADEX MIDI RO BK je funkčně shodný s regulátory ADEX MIDI RO . Není vybaven komunikační bezdrátovou jednotkou, takže může pracovat jen autonomně bez vazby na další regulátory. Použije se např. pro regulaci směšované topné větve bez potřeby řešit ovládánéí zdroje tepla - akumulační zásobník, nabíjený z více zdrojů, výměníkové stanice, ....

16.6.2016 - Vydán nový ceník KTR

U regulátorů ADEX Numira a ADEX EKVI byly vypuštěny varianty, které lze nahradit regulátorem ADEX Comfort R. U nových realizací doporučujeme přednostně používat tento regulátor, který se vyrábí v provední na stěnu i na DIN lištu.
Dále byl v ceníku zúžen počet skladových položek produktů ESBE a řada z nich už je jen ve výprodeji a dále budou jen na objednávku. U ostatních položek jsou změny minimální.

6.10.2015 - Modul BT pro komunikaci ADEX Comfort R pomocí technologie Bluetooth

Nabídka zařízení pro komunikaci regulátoru ADEX Comfort R s počítačem byla rozšířena o Modul BT. Tento modul se instaluje do regulátoru ADEX Comfort R a umožňuje komunikaci s PC s vestavěným rozhraním Bluetooth pomocí programu ADEX Controller. Většina dnešních notebooků je technologií Bluetooth vybavena.

Oproti komunikaci IQRF, která je použita v soupravě ADEX Controller, je dosah komunikace Bluetooth výrazně kratší a umožňuje komunikovat prakticky jen na přímou viditelnost. Pro potřeby montážníka, který si jen potřebuje zkontrolovat činnost regulátoru je ale dosah dostačující a je vyvážen výrazně nižšími náklady na zakoupení potřebného vybavení pro komunikaci. Stačí jen zakoupit Modul BT, stáhnout si program ADEX Controller, nainstalovat jej, a podle návodu nakonfigurovat Bluetooth.

Základní cena Modulu BT je 965Kč + DPH.


1.9.2015 - Ukončení výroby regulátorů ADEX Comfort 03, ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12

Jak už bylo avizováno, byla ukončena výroba regulátorů ADEX Comfort 03, ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12. Místo těchto regulátorů doporučujeme do nových projektů používat regulátory ADEX Comfort R , popř. ADEX Comfort R DIN . Regulátory ADEX Comfort R umožňují nahradit typy 03, 06 i 12 bez omezení jakékoliv funkce. Cena je shodná, jako u ADEXu Comfort 06 a 12. Díky rozšíření o jeden reléový výstup nabízejí i nové funkce, např. spínání nabíjecího čerpadla TUV, ...


1.2.2015 Vstupuje v platnost nový ceník 1/2015. Úprava cen nakupovaných položek (ESBE, Komex, Honeywell, RF moduly, ...)


27.1.2015 - Doporučení pro nové projekty

Během roku 2015 bude ukončena výroba regulátorů ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12. Místo těchto regulátorů doporučujeme do nových projektů používat regulátory ADEX Comfort R , popř. ADEX Comfort R DIN . Regulátory ADEX Comfort R umožňují nahradit typy 06 i 12 bez omezení jakékoliv funkce. Cena je shodná. Díky rozšíření o jeden reléový výstup nabízejí i nové funkce, např. spínání nabíjecího čerpadla TUV, ...


1.8.2014 - Nový ceník s aktualizací sortimentu o ADEX Controller.


1.8.2014, ADEX Controller
Souprava ADEX Controller je určena k bezdrátové komunikaci osobního počítače s regulátorem ADEX Comfort R .

Na počítači se v programu ADEX Controller zobrazuje provozní nastavení regulátoru, jeho aktuální pracovní režim i teploty měřené regulátorem. Aktuálně nastavené regulační parametry regulace lze v případě potřeby upravit přímo z počítače.

Zejména montážníkům tak může ADEX Controller usnadnit kontrolu správného zapojení a funkce regulátoru během jeho instalace a uvádění do provozu. V případě poruchy regulátoru pak pomůže při hledání její příčiny.

Popis zde.

Instalační programový balíček ke stažení zde. Instalační balíček ovladače + návod k instalaci ovladače pro windows zde.


19.3.2014, ADEX Comfort R, ADEX Comfort R DIN

Nové regulátory ADEX Comfort R navazují na úspěšné regulátory ADEX Comfort (03,06,12). Základem je nový řídící procesor, který zvyšuje výkon celého zařízení. Na výstupech přibylo další spínací relé, které v různých aplikacích slouží pro spínání dalšího čerpadla nebo záložního kotle. Díky konfigurovatelnosti lze novým regulátorem nahradit kterýkoliv starší regulátor ADEX Comfort a lze jej použít v řadě nových aplikací.

Hlídáním kotlových teplot je regulátor vhodný zejména pro kotle s ocelovým výměníkem a pro kotle na tuhá paliva, kde omezuje podchlazení i přetopení kotle.

Pro systémy s akumulační nádrží program zajišťuje přednostní dodávku tepla do topné větve, ukládání přebytků tepla do akumulace a následné čerpání z akumulace, popř. přechod na záložní kotel.

K regulátorům lze také dokoupit čidlo venkovní teploty ADEX B a umožnit tak ekvitermní funkce. Pak lze regulátorem ADEX Comfort R nahradit stávající regulátory ADEX EKVI (kromě aplikací s využitím analogového výstupu, např. v kombinaci s kaskádním řadičem ADEX Domino).

Regulátor ADEX Comfort se vyrábí také ve variantě na DIN lištu a umožňuje tak zástavbu do rozvaděčů v kotelnách, kde je požadováno vyšší krytí regulátorů proti vodě a prachu.

Nejčastější možnosti použití:

Součástí regulátorů ADEX Comfort R jsou tři příložná teplotní čidla (T,K,V), čidlo venkovní teploty ADEX B není součástí ceny regulátoru.

Cena regulátoru ADEX Comfort R je shodná s cenou regulátorů ADEX Comfort 06 a ADEX Comfort 12 a činí 3.940,-Kč + DPH. Cena regulátoru ADEX Comfort R DIN je 4.450,-Kč + DPH

Návod Comfort R, návod Comfort R DIN


Od 1.1.2014 vstupuje v platnost nový ceník, který zohledňuje především změny cen v sortimentu ESBE.


Od 1.5.2013 vstupuje v platnost nový ceník. Ceny se oproti předchozímu ceníku nemění, rozšiřuje se nabídka o soupravy ADEX MIDI RC pro rozvětvené systémy s bezdrátovou komunikací mezi jednotlivými regulátory soupravy. Návody k regulátorům ADEX MIDI RK a ADEX MIDI RO najdete v sekci "Ke stažení"


10.5.2012 vložen odkaz s popisem regulátoru ADEX Comfort 12. Tento regulátor umožňuje zajišťovat teplotní podmínky kotle i v systémech se špatnou kotlovou cirkulací. Bude také používán jako náhrada regulátorů ADEX Comfort 06KB (spínání nabíjecího čerpadla TUV z akumulace) nebo ADEX Comfort 06KP (spínání záložního kotle po vybití akumulace). Modifikací tohoto regulátoru je ADEX Comfort 12PV pro systém s akumulací a záložním kotlem, připojeným přes přepínací ventil.


2.6.2011: Nová aplikace ADEX Numira 4.1/UE10.

Tato varianta regulátoru Numira umožňuje regulovat jeden otopný okruh z akumulační nádrže, regulovat nabíjení bojleru z akumulační nádrže a automaticky zapínat záložní kotel při vybití nádrže bez potřeby dalšího pokojového termostatu. Další varianty regulátorů Numira UE najdete v sekci Aplikace.

1.6.2011: Nový regulátor ADEX MIDI 2010.
Regulátor ADEX MIDI je nahražen modernizovanou variantou ADEX MIDI 2010. Nové provedení rozšiřuje možnosti použití. Například v aplikaci pro teplotní ochranu kotle na tuhá paliva s akumulačním zásobníkem spíná čerpadlo podle teplotního spádu na kotli a zamezuje tak zpětnému vybíjení akumulační nádrže do kotle po vyhasnutí kotle.

V další aplikaci umožňuje nabíjení bojleru z akumulačního zásobníku podle požadované teploty v bojleru a podle teplotního spádu mezi akumulační nádrží a bojlerem. Opět se zamezuje zbytečnému chodu nabícího čerpadla a zpětnému vybíjení bojleru

Regulátor lze použít také pro spínání čarpadla solárního panelu nebo např. pro regulaci topné větve na konstatní teplotu. Cena regulátoru zůstává stejná jako u reguláutoru ADEX MIDI.

Návod k regulátoru se všemi aplikacemi ke stažení ZDE.


 

1.1.2011 Regulátory ADEX Comfort 03KP a 03KB byly nahraženy typy ADEX Comfort 06KP a 06KB. Nové typy rozšiřují funkce původních.


Do sekce "Ke stažení" přidány varianty regulátoru ADEX Comfort 06 pro systémy s akumulací a záložním kotlem nebo nabíjením TUV a varianta E pro systémy s kotlem Agromechanika AM elektro.


Na vybrané položky produktů ESBE 2007 je do vyprodání zásob sleva 20%! Jedná se o směšovací ventily 3MG15-2,5, 3MG32-18, 3G40, 4MG20-4, 4MG20-6,3 4MG 25-8, BIV40, TV32-60°, HR20(38-65)CPF22mm, 30MR(35-60)RP1/2", 30LR(35-60) G1/2", Servopohon 62M a servopohon 66. Výpis položek i s cenami najdete na konci ceníku.


Do sekce "Zakázková výroba" v kapitole "Produkty" přidán popis regulátorů kotlů Licotherm a vestavby Ling do kotlů Viadrus


V oddíle APLIKACE je přidán popis regulátoru ADEX Numira N3PT pro regulaci systému s více čerpadlovými okruhy z jednoho směšovacího ventilu.


17.6.2005 byl do sekce zakázková výroba přidán odkaz na nabídku gravírování do plastu na počítačem řízené gravírovací frézce.

tn_01_GRAVIRKA.jpg (4860 bytes)

 


Rovněž byla rozšířena nabídka regulátorů ADEX Numira s programovým vybavení UE pro kombinaci kotle na tuhá paliva nebo akumulační nádrže a elektrokotle. Podrobnější popis naleznete v sekci APLIKACE.